Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

Zakopane, Tatry

Brak recenzji
Schronisko znajduje się na wysokości 1410 m n.p.m. i składa się z dwóch części: Nowego i Starego Schroniska. Nowe Schronisko to ponad 100 lat historii, wiele zmian, remontów, przebudów. Współcześnie to nowoczesny obiekt turystyczny, wygodny latem, ciepły zimą, z niezwykłymi widokami z okien w pokojach.

Stare Schronisko, zwane również Wozownią - obecnie najstarsze istniejące schronisko w Tatrach Polskich, położone jest nieopodal Nowego Schroniska i pełni funkcje noclegowni.

Morskie Oko to największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, jego wody otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Leży w kotlinie stanowiącej górną część Doliny Rybiegu Potoku, stara nazwa jeziora to Rybi Staw od żyjącego w wodach Morskiego Oka pstrąga.

Schronisko oferuje:
- wrzątek dostępny 24 h, czajniki na korytarzach schroniska
- przechowalnię bagażu
- tablicę informacyjną TOPR z prognozą pogody i aktualnymi warunkami w górach
- suszarkę do butów i odzieży
- wypożyczalnię sprzętu turystycznego
- bankomat

Bufet
Na parterze znajduje się kuchnia czynna w sezonie od 7.00 do 21.00. Można tu zjeść śniadania, obiady i kolacje. W kuchni znajduje się bezpłatny wrzątek dla turystów. W bufecie dostępne są słodycze, podstawowe elementy wyposażenia turystycznego, literatura (w tym fachową literaturę górską) i pamiątki.

Noclegi
Nowe schronisko - dysponuje 36 miejscami noclegowymi dla turystów:

- 3 pokoje 3-osobowe, z umywalką, na I piętrze schroniska i pięknymi widokami z okien. Pokoje te na szczyt sezonu turystycznego (od czerwca do września) są rezerwowane ze znacznym wyprzedzeniem, max. 10 m od pokoju łazienka, prysznic

- 1 pokój 4-osobowy na II piętrze schroniska dla rodziny, grupy znajomych, pod prysznic schodzi się na I piętro. Miły, przytulny pokój z niezwykłym widokiem z okna.

- 1 pokój 5-osobowy na II piętrze, obszerny, ciepły i jasny, widok z okna w kierunku wschodnim - zbocza Żabich po Rysy

- 3 pokoje 6-osobowe, w tym ten specjalny, jedyny nr 9 z balkonem, mimo, że "aż szóstka", dla wielu osób jedyny, łóżka piętrowe, widok w kierunku południowym; druga "szóstka" na II piętrze, ciepły, z widokiem w kierunku zachodnim, od Mnicha po Opalone
Wszystkie łóżka w Nowy Schronisku są z pościelą. Wspólny prysznic znajduje się na I piętrze i w przyziemiach schroniska.

Stare Schronisko - dysponuje 43 miejscami noclegowymi w standardzie turystycznym w trzech wieloosobowych salach. W sali nr 3 (14 osobowy) znajdują się łóżka piętrowe, w salach nr 5 i nr 6 (13 i 16-osobowe) prycze.

© Źródło informacji:
https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/turystyka/schroniska-gorskie/schronisko-nad-morskim-okiem

Często zadawane pytania dotyczące Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

Schronisko PTTK nad Morskim Okiem znajduje się w lokalizacji Zakopane

Zakopane, Tatry

podobne obiekty w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem :

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

atrakcje 🎡 w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem :

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

restauracje 🍽️ w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem :

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem :

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Schronisko PTTK nad Morskim Okiem

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności