Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr

Murzasichle, Wiktorówki

Brak recenzji
Kaplica Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach znana też jako Kaplica Matki Bożej Królowej Tatr lub Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Położona w gęstym świerkowym lesie sprzyja zadumie i kontemplacji.

Niewielka, drewniana świątynia doskonale komponuje się z otoczeniem. Została ona wzniesiona w latach trzydziestych XX w. w miejscu, które miało już swoją tradycję. Mawiano, że w 1861 r. właśnie tutaj, na Wiktorówkach, pasterce Marysi Murzańskiej ukazała się Matka Boża. Wokół kaplicy znajdują się dziś tablice poświęcone ludziom, którzy zginęli w górach.

Świątynią opiekują się o.o. dominikanie, którym powierzono ją w 1957 r. Kaplicę na Wiktorówkach lubił odwiedzać św. Jan Paweł II jeszcze jako Karol Wojtyła.

Z Kaplicy można uda się krótkim szlakiem (niebieski - około 15 min) do Rusinowej Polany.

Często zadawane pytania dotyczące Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr

Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr znajduje się w lokalizacji Murzasichle

Murzasichle, Wiktorówki

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności