Ruiny Zamku w Węgierce

Węgierka, Basztowa 10

Brak recenzji
Zamek w Węgierce, którego ruiny pozostały do dziś wznieśli w końcu XVI wieku Pieniążkowie. Było to założenie na planie czworoboku z dwiema narożnymi bastejami przy skrzydle zachodnim, całość otoczono fosą. W okresie świetności zamek posiadał dwa skrzydła mieszkalne - zachodnie i południowe - zaś od wschodu istniał tylko mur obwodowy.

Pierwsza informacja o miejscowości wtedy jeszcze nazywaną Uherce pojawia się w 1358. Mówi ona o potwierdzeniu przez króla Kazimierza Wielkiego praw do wsi Jackowi Słoneczko. W połowie XV wieku majątek przeszedł w ręce Pruchnickich a następnie Jana Rozborskiego.

Zamek w Węgierce spłonął w XVIII wieku i nie został odbudowany. Zmieniający się właściciele nie byli zainteresowani obiektem i popadł on w ruinę.

Często zadawane pytania dotyczące Ruiny Zamku w Węgierce

Ruiny Zamku w Węgierce znajduje się w lokalizacji Węgierka

Węgierka, Basztowa 10

podobne obiekty w pobliżu Ruiny Zamku w Węgierce:

atrakcje 🎡 w pobliżu Ruiny Zamku w Węgierce:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Ruiny Zamku w Węgierce

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Ruiny Zamku w Węgierce:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności