Ratusz w Kole

Koło, Stary Rynek 1

Brak recenzji
Ratusz w Kole - ratusz miejski w Kole w woj. wielkopolskim, jedna z najbardziej reprezentacyjnych budowli miasta. Zbudowany został w stylu gotyckim najprawdopodobniej w I połowie XVI wieku. 17 stycznia 1953 roku budowla została wpisana do wielkopolskiego rejestru zabytków.

W XIX w. nastąpiła przebudowa w duchu klasycystycznym. W 1987 r. miała miejsce katastrofa budowlana - runęła wieża niszcząc większą część ratusza.

Po odbudowie wróciły do ratusza władze miasta - Rada Miejska oraz Urząd Stanu Cywilnego. Mieści się tutaj także gabinet burmistrza miasta oraz cześć wydziałów Urzędu Miejskiego.

W jednym z pomieszczeń na poddaszu mieści się ekspozycja stała Muzeum Technik Ceramicznych.

W 2003 roku oddano do użytku odbudowaną wieżę, z której rozciąga się widok na miasto i okolicę, sięgający przy ładnej pogodzie do 30 km. Zwiedzanie jest możliwe w wybrane pierwsze niedziele miesiąca.
© Źródło: Wikipedia, BY-SA 3.0

Często zadawane pytania dotyczące Ratusz w Kole

Ratusz w Kole znajduje się w lokalizacji Koło

Koło, Stary Rynek 1

atrakcje 🎡 w pobliżu Ratusz w Kole:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Ratusz w Kole

restauracje 🍽️ w pobliżu Ratusz w Kole:

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Ratusz w Kole:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności