Ratusz Miejski

Pieniężno, Rynek

Brak recenzji
Pierwsze wzmianki o Ratuszu w literaturze historycznej pochodzą z drugiej połowy XIV wieku. W XV wieku Ratusz został przebudowany. Spalony podczas tzw. najazdu Szwedów w 1627 roku po zniszczeniu miasta. Następnie odbudowany i zniszczony w 1666 roku po kolejnym pożarze miasta. Rozbudowany w 1770 roku. Niemal całkowicie zniszczony podczas działań wojennych w roku 1945. W latach 80-tych XX wieku rozpoczęto rekonstrukcję Starego Miasta a wraz z nim Ratusza. Między innymi w 1997 roku zamontowano wieżyczkę o konstrukcji stalowej obitą blachą miedzianą z kopułą. W kopule złożono dokumenty historyczne dotyczące miasta wraz notatką dotyczącą historii odbudowy Ratusza.

Często zadawane pytania dotyczące Ratusz Miejski

Ratusz Miejski znajduje się w lokalizacji Pieniężno

Pieniężno, Rynek

atrakcje 🎡 w pobliżu Ratusz Miejski:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności