Plaża w Sopocie

Sopot

Brak recenzji
Plaża Sopocka ciągnie się na całej długości miasta, osiągając długość 4.3 km w obrębie administracyjnym Sopotu i zajmuje powierzchnię 26 ha.

Plaża jest przedzielona w połowie sopockim molem i od miasta odgradza ją wał piasków wydmowych dochodzących. Wydmy są naturalnym zjawiskiem powstałym na wskutek wiejących wiatrów i są miejscem rzadkiej fauny morskiej będącej pod ochroną.

Plaża Sopocka jest najszersza w swoje środkowej części i dochodzi do 110 metrów szerokości, szerokość ta jest rezultatem obecności mola, które zakłóciło naturalny ruch piasków.

Często zadawane pytania dotyczące Plaża w Sopocie

Plaża w Sopocie znajduje się w lokalizacji Sopot

podobne obiekty w pobliżu Plaża w Sopocie:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Plaża w Sopocie

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności