Plaża Orzechowo

Orzechowo

Brak recenzji
Szeroka, piaszczysta plaża z nieustannie zmieniającym się wybrzeżem klifowym we wschodniej części. Wydmy nadbrzeżne porośnięte są lasami sosnowymi, bukowymi i mieszanymi.

Do Orzechowa z Ustki można dotrzec plażą lub czerwonym szlakiem pieszym, wiodącym wzdłuż klifu. Charakterystycznym elementem tutejszego krajobrazu jest przełom rzeczki Orzechówki, która wpływa tu do Bałtyku. Przy ujściu rzeki do morza roztacza się piękny las bukowy. Malowniczo piękne miejsce polecane jest szczególnie wczesną wiosną lub jesienią.

W pobliżu plaży znajduje się 50 metrowa, betonowa konstrukcja, która swoim wyglądem przypomina latarnię morską. Wieża widokowa stoi na terenie OW "Leśnik", jest dostępna do zwiedzania. Po wejściu na jej szczyt po kręconych schodach - można rozkoszować się pięknymi widokami na okolicę.

Często zadawane pytania dotyczące Plaża Orzechowo

Plaża Orzechowo znajduje się w lokalizacji Orzechowo

podobne obiekty w pobliżu Plaża Orzechowo:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Plaża Orzechowo

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności