Pałac zbudowany został w latach 1875-1876 według projektu Józefa Hussa w stylu eklektycznym, bliskim architekturze renesansu włoskiego. Wniesiony dla dyrektora Wydziału Przemysłu i Handlu Banku Polskiego - Antoniego Nagórnego.
W latach 1898-1932 był własnością rodziny Wielopolskich. W roku 1904 z inicjatywy Elizy Wielopolskiej przeprowadzono przebudowę wnętrz pałacyku.
Nie ucierpiał podczas II wojny światowej. Został częściowo przebudowany w 1948r. Obecnie mieści się w nim siedziba ambasady Wielkiej Brytanii (al. Róż 1).

Pałac Wielkopolskich
Warszawa

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności