Pałac w Pszczynie

Pszczyna, Rynek 20

Brak recenzji
W XV/XVI w. pałac ten był w posiadaniu książąt cieszyńskich. W 1517 r. przeszedł w administrację możnowładcy węgierskiego Aleksego Turzo i tak zakończył się okres panowania Piastów na terenie Pszczyny. Utrzymany jest on w stylu renesansowym z dwoma piętrami, krużgankami, na planie nieregularnego czworoboku. Na dworze pszczyńskim zainstalował się swego czasu jako kapelmistrz i organista sam G. Ph. Telemann. W późniejszych latach kształt pałacu zmienił się na podkowę, a także wystrój poszerzonych został o architekturę francuską XVII w. Obecne muzeum, wykluczając wciąż istniejącą część prywatną zamku, zawiera ok. 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz w XIX/XX wieku.
Pałac w Pszczynie
Pszczyna, Rynek 20
Data publikacji: 28.11.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.