Pałac w Pszczynie

Pszczyna, Rynek 20

Brak recenzji
W XV/XVI w. pałac ten był w posiadaniu książąt cieszyńskich. W 1517 r. przeszedł w administrację możnowładcy węgierskiego Aleksego Turzo i tak zakończył się okres panowania Piastów na terenie Pszczyny. Utrzymany jest on w stylu renesansowym z dwoma piętrami, krużgankami, na planie nieregularnego czworoboku. Na dworze pszczyńskim zainstalował się swego czasu jako kapelmistrz i organista sam G. Ph. Telemann. W późniejszych latach kształt pałacu zmienił się na podkowę, a także wystrój poszerzonych został o architekturę francuską XVII w. Obecne muzeum, wykluczając wciąż istniejącą część prywatną zamku, zawiera ok. 80% oryginalnego wyposażenia wnętrz w XIX/XX wieku.

Często zadawane pytania dotyczące Pałac w Pszczynie

Pałac w Pszczynie znajduje się w lokalizacji Pszczyna

Pszczyna, Rynek 20

podobne obiekty w pobliżu Pałac w Pszczynie:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Pałac w Pszczynie

atrakcje w pobliżu Pałac w Pszczynie:

Zobacz wszystkie atrakcje w pobliżu Pałac w Pszczynie

restauracje w pobliżu Pałac w Pszczynie:

Zobacz wszystkie restauracje w pobliżu Pałac w Pszczynie

hotele i pensjonaty w pobliżu Pałac w Pszczynie:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty w pobliżu Pałac w Pszczynie

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor opinii ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności