Pałac w stylu barokowym w Jeleniowie został zbudowany w roku 1788 w wyniku przebudowy dawnego dworu. W XIX wieku dobudowano wieżę w skrzydle południowo-wschodnim.
Po II wojnie światowej rezydencja służyła jako ośrodek wypoczynkowy. W latach 1961-64 i 1967-71 pałac przeszedł gruntowny remont i był użytkowany jako ośrodek wczasowy "Żurawie".
W latach 90 w obiekcie wybuchł pożar i od tego czasu nie jest on użytkowany ulega powolnej dewastacji.
Napisz opinię ...
07.08.14, 07:17
Pamiętam jak byłem w tym ośrodku na wczasach z rodzicami i na sylwestrze.Byłem pewny że ten ośrodek przyjmuje dochodowych gości.Zal.Naprawdę nie ma słów na to co się dzieje w tym kraju.....Jaka szkoda,że tak podchodzi się do nie tylko zabytków ale w jakiś sposób odrestaurowanych obiektów.
Gość
28.08.09, 12:29
Może i kiedyś był piękny. W chwili obecnej ulega całkowitej degradacji. Dziwi mnie, że władze pozwalają na rozkradanie i runę kiedyś pięknego obiektu, który służył niepełnosprawnym dzieciom. Wydaje mi sie, że to brak gospodarności i bezwład samorzadu terytorialnego, który winin zainteresować się obiektem. Przecież można na tym zarabiać.
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 04.08.2009, 08:44, Stronę wyświetlono: 3908x
Do góry