Pałac Ludwika Grohmana

Łódź

Brak recenzji
Willa utrzymana w stylu renesansu włoskiego wybudowana została według projektu Hilarego Majewskiego.Willa wkomponowana została w fabryczny zespół zbudowany nieco wcześniej i usytuowana w południowo-zachodniej części kwartału zamkniętego ulicą Tylną. Początkowo ogniwem tego założenia były budynki wzniesione w latach czterdziestych XIX wieku, parterowy dom mieszkalny Traugotta Grohmana - ojca Ludwika i pierwsza przędzalnia z tkalnią przy ulicy Targowej, w miejscu styku z ulicą Tylną. W sąsiedztwie przędzalni, w roku 1881, w kilka lat po śmierci ojca, Ludwik Grohman wzniósł okazałą rezydencję z dziedzińcem zamkniętym oficyną gospodarczo-mieszkalną i przyległa oranżerią, w otoczeniu ogrodu.

Często zadawane pytania dotyczące Pałac Ludwika Grohmana

Pałac Ludwika Grohmana znajduje się w lokalizacji Łódź

podobne obiekty w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana

atrakcje 🎡 w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana

restauracje 🍽️ w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pałac Ludwika Grohmana

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności