Pałac królewski-Schloss

Schwerin, Lennestraße 1

Brak recenzji
Zamek w Schwerinie określany jest często bajkowym zamkiem lub najpiękniejszym budynkiem parlamentu w Niemczech. Położony jest na półwyspie, tuż na Jeziorem Schwerińskim. Obecne wyposażenie sięga XIX wieku. Mieszkali w nim kiedyś książęta meklemburscy, a obecnie Parlament Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Znajdują się w nim dzieła sztuki z XVIII oraz XIX w. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękny zbiór porcelany w książęcym pokoju dziecinnym, garderoba Wielkiej Księżnej, Sala tronowa pełna przepychu, jak również kolekcja 31 portretów książąt meklemburskich od połowy XIV do początku XIX wieku. Ogród wokół pałacu utrzymany jest w stylu angielskim. Słuchając uważnie opowieści przewodnika można usłyszeć niesamowite historie o zamku na wyspie i jego mieszkańcach.
Pałac królewski-Schloss
Schwerin, Lennestraße 1
Data publikacji: 26.11.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj i skomentuj wybrane miejsce

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.