Pałac królewski-Schloss

Schwerin, Lennestraße 1

Brak recenzji
Zamek w Schwerinie określany jest często bajkowym zamkiem lub najpiękniejszym budynkiem parlamentu w Niemczech. Położony jest na półwyspie, tuż na Jeziorem Schwerińskim. Obecne wyposażenie sięga XIX wieku. Mieszkali w nim kiedyś książęta meklemburscy, a obecnie Parlament Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Znajdują się w nim dzieła sztuki z XVIII oraz XIX w. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękny zbiór porcelany w książęcym pokoju dziecinnym, garderoba Wielkiej Księżnej, Sala tronowa pełna przepychu, jak również kolekcja 31 portretów książąt meklemburskich od połowy XIV do początku XIX wieku. Ogród wokół pałacu utrzymany jest w stylu angielskim. Słuchając uważnie opowieści przewodnika można usłyszeć niesamowite historie o zamku na wyspie i jego mieszkańcach.

Często zadawane pytania dotyczące Pałac królewski-Schloss

Pałac królewski-Schloss znajduje się w lokalizacji Schwerin

Schwerin, Lennestraße 1

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności