Muzeum Zamojskie w Zamościu

Zamość, Ormiańska 30

Brak recenzji
Muzeum, istnieje od 1926r. Mieści się w zespole kamienic mieszczańskich wzniesionych w XVII wieku w północnej pierzei Rynku Wielkiego. Zbiory archeologiczne pochodzą głownie z terenu dawnego województwa zamojskiego. Zbiory z zakresu etnografii są gromadzone od momentu założenia Muzeum w 1926r. Zgromadzono kolekcje XIX-wiecznej ludowej rzeźby sakralnej z nieistniejących już ośrodków rzeźbiarskich w powiatach biłgorajskim i hrubieszowskim, kolekcje ceramiki ludowej z ośrodków w Bidaczowie Starym i Łążku Ordynackim oraz stroje ludowe: strój biłgorajski, zamojski, tarnogrodzki, noszone przez Lublinian i strój hrubieszowski będący ubiorem pogranicza lubelsko-ukraińskiego. Stałe ekspozycje: "Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu", "Sztuka ludowa Zamojszczyzny", "Zamość, Zamoyscy i Ordynacja Zamoyska 1580-1939".

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Zamojskie w Zamościu

Muzeum Zamojskie w Zamościu znajduje się w lokalizacji Zamość

Zamość, Ormiańska 30

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Zamojskie w Zamościu:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Zamojskie w Zamościu

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Zamojskie w Zamościu:

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Zamojskie w Zamościu:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności