Muzeum Wsi Kieleckiej

Kielce, Jana Pawła II 6

Brak recenzji
Siedziba Muzeum Wsi Kieleckiej mieści się obecnie w Dworku Laszczyków, w którym prezentowane są różnorodne wystawy czasowe. Dwór położony na południowym stoku Wzgórza Zamkowego należy on do najcenniejszych zabytków Kielc nie tylko z racji ponad dwustuletniej historii, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że jest ostatnim drewnianym obiektem tego typu na terenie miasta. Na posesji wybudowano dworek i budynki gospodarcze, całość była rezydencją miejską z założenia zbliżoną do obiektów kanonii znajdujących się na Wzgórzu Zamkowym. Według opisów archiwalnych z 1838 i 1848 roku drewniany, parterowy budynek dworku zbudowany był z modrzewia, na podmurowaniu (mury z cegły palonej i kamienia na wapno), od ogrodu do części drewnianej dobudowane były dwa kamienne lamusy.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Wsi Kieleckiej

Muzeum Wsi Kieleckiej znajduje się w lokalizacji Kielce

Kielce, Jana Pawła II 6

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Wsi Kieleckiej

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności