Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Białystok, Rynek Kościuszki 10

Brak recenzji
Muzeum Podlaskie jest największą placówką muzealną w województwie podlaskim. Powstało w 1949 r., mieści sie w ratuszu wzniesionym w połowie XVIII w. przez ówczesnego właściciela miasta, hetmana Jana Klemensa Branickiego oraz ośmiu placówkach, mieszczących się w obiektach zabytkowych. Ratusz został odbudowany od podstaw w 1958 roku po zniszczeniach wojennych. Stała ekspozycja liczy ponad 120 dzieł najwybitniejszych polskich i obcych malarzy, działających w ciągu ostatnich 250 lat. To także reprezentacyjny przegląd dziejów malarstwa, ilustrowany pracami takich twórców jak Marcello Bacciarelli, Jan Chrzciciel Lampi, Józef Grassi, Michal Bogoria Skotnicki, Piotr Michalowski. Ważną grupę tworzy zespół obrazów, będących dziełami artystów związanych z dworem Jana Klemensa Branickiego. Ozdobą Galerii jest zespół płócien polskich malarzy wykształconych w Akademii Monachijskiej, zaś prawdziwym arcydziełem w tej grupie - "Wyjazd powozem" Alfreda Wierusza - Kowalskiego.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Muzeum Podlaskie w Białymstoku znajduje się w lokalizacji Białystok

Białystok, Rynek Kościuszki 10

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku:

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności