Muzeum Józefa Piłsudskiego

Sulejówek, Aleja Piłsudskiego 29

Brak recenzji
Ideą Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku jest przedstawienie postaci Józefa Piłsudskiego na szerokim tle historycznym, kulturowym i społecznym oraz przekazanie i upowszechnianie reprezentowanych przez niego wartości, idei walki o niepodległość i pracy nad budową państwa.

Muzeum przybliża, przywraca i propaguje pamięć o życiu, dokonaniach i dziedzictwie Marszałka poprzez działalność naukową, wystawienniczą, wydawniczą oraz programy edukacyjne i społeczne. Jest przestrzenią, w której historia i tradycja inspirują do dyskusji na tematy ważne i aktualne dla Polaków. Muzeum gromadzi zabytki i przedmioty związane z Józefem Piłsudskim, a także z epoką, w której żył i działał. Zbiory obejmują okres od powstania styczniowego do końca życia Piłsudskiego, a także świadectwa pamięci o Marszałku, aż po dzień dzisiejszy.

Muzeum prezentuje nowoczesny model uczestnictwa w kulturze. Ulokowane jest w leśnym parku o powierzchni 4 ha. Trzy zabytkowe budynki i jeden nowy, tworzą kompleks muzealny, którego serce bije w dworku "Milusin", a źródło wiedzy znajduje się na wystawie stałej w nowym budynku.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Józefa Piłsudskiego

Muzeum Józefa Piłsudskiego znajduje się w lokalizacji Sulejówek

Sulejówek, Aleja Piłsudskiego 29

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego

zabytki 🏛️ w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego:

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Józefa Piłsudskiego

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności