Miejsce upamiętnienia narodzin matki Fryderyka Chopina

Długie

Brak recenzji
Miejsce upamiętnienia narodzin Justyny Krzyżanowskiej (ur. 1782 r.) matki polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Kamień z tablicą pamiątkową, ławką z pięciolinią oraz planszą informacyjną znajdują się przy drodze gminnej w miejscowości Długie, gm. Izbica Kujawska w pobliżu Jeziora Długie.

Pomnik został odsłonięty w 2000 r. jego elementy wyeksponowane są na tle budynku świetlicy wiejskiej.

W wyniku opracowania dotarto do dokumentu z opisem majątku w Długim z 1780 r., który zawiera opis dworu, w którym narodziła się w 1782 r. Justyna Krzyżanowska - matka F. Chopina. Przeprowadzone badania archiwalne przyniosły szereg informacji o stosunkach społecznych i gospodarczych panujących na Kujawach wschodnich na przełomie XVIII i XIX w.

Często zadawane pytania dotyczące Miejsce upamiętnienia narodzin matki Fryderyka Chopina

Miejsce upamiętnienia narodzin matki Fryderyka Chopina znajduje się w lokalizacji Długie

atrakcje 🎡 w pobliżu Miejsce upamiętnienia narodzin matki Fryderyka Chopina:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności