Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Świętego Jana Bosko.

Jeden z większych, o niecodziennej bryle, łódzkich kościołów. Jego budowę rozpoczęto w kwietniu 1950 r. wg projektu Józefa i Witolda Karskich. Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał 16 września 1951 r. bp Michał Klepacz.

Kościół zbudowany jest w kształcie krzyża greckiego. Wymiary podstawy 50x50 m, wysokość wraz z krzyżem 64 m. Góra zakończona jest kopułą o średnicy 21 m w świetle, a 23 m na zewnątrz. Budowę zakończono w 1963 r. Poświęcenia dokonał 3 maja 1963 r. ks. Aleksander Drozd. Świątynia konsekrowana została 29 stycznia 1989 r przez bpa Władysława Ziółka.


Łódź, Kopcińskiego 1/3

Kontakt
Tel: +48 (42) 678 35 22
Fax: +48 (42) 678 29 47

Często zadawane pytania dotyczące Kościół św. Teresy

Kościół św. Teresy znajduje się w lokalizacji Łódź

Łódź, Kopcińskiego 1/3

podobne obiekty w pobliżu Kościół św. Teresy:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kościół św. Teresy

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności