Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej

Nowa Biała, Obłazowa 11

Brak recenzji
Kościół znajduje się w centrum wsi. Jest przykładem barokowego kościoła wiejskiego z XVIII w. Zastosowane rozwiązania są typowe dla kręgu baroku spiskiego. Kościół orientowany, jednonawowy z półkolistym prezbiterium, z szerszą, prostokątną nawą. Ściany zwieńczone są falistymi gzymsami od zachodu przylega kwadratowa wieża, zwieńczona gzymsowaniami, nakryta barokowym cebulastym hełmem z latarnią. Ołtarz główny w stylu rokoko. W środku ołtarza umieszczony jest obraz olejny pochodzący z XVIII w. przedstawiający męczeństwo św. Katarzyny. Od północy znajduje się zakrystia przylegająca częściowo do prezbiterium i do nawy, przy nawie od północy kruchta.

Kościół należy do Parafii Świętej Katarzyny w Nowej Białej – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Niedzica archidiecezji krakowskiej.

Często zadawane pytania dotyczące Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej znajduje się w lokalizacji Nowa Biała

Nowa Biała, Obłazowa 11

podobne obiekty w pobliżu Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Białej

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności