Kościół Św. Jana i Kolumna Życia

Osnabrueck, Johannisfreiheit 12

Brak recenzji
Kościół utrzymany jest w stylu średniowiecznym z wielką rozetą umieszczoną nad głównym wejście. Wnętrze jest bogato zdobione, w kolorze złota i czerwieni. Kolumna Życia stojąca przed głównym wejściem do kościoła, ręcznie rzeźbiona, zawiera scenki z życia ludzi ze szczególnym skierowaniem uwagi na śmierć i jej rodzaje: śmierć niewolniczą, z zarazy (dżumy), śmierć z wypadku na polu, śmierć naturalna. Postacie z Kolumny zdają się ożywiać, gdy się na nie patrzy. Ich treść dociera bardzo dobitnie do obserwującego. Sam kościół z zewnątrz nie robi zbyt dużego wrażenia, z kolei wnętrza wprost zachwyca.
Kościół Św. Jana i Kolumna Życia
Osnabrueck, Johannisfreiheit 12
Data publikacji: 26.11.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.