Kościół Św. Jana i Kolumna Życia

Osnabrueck, Johannisfreiheit 12

Brak recenzji
Kościół utrzymany jest w stylu średniowiecznym z wielką rozetą umieszczoną nad głównym wejście. Wnętrze jest bogato zdobione, w kolorze złota i czerwieni. Kolumna Życia stojąca przed głównym wejściem do kościoła, ręcznie rzeźbiona, zawiera scenki z życia ludzi ze szczególnym skierowaniem uwagi na śmierć i jej rodzaje: śmierć niewolniczą, z zarazy (dżumy), śmierć z wypadku na polu, śmierć naturalna. Postacie z Kolumny zdają się ożywiać, gdy się na nie patrzy. Ich treść dociera bardzo dobitnie do obserwującego. Sam kościół z zewnątrz nie robi zbyt dużego wrażenia, z kolei wnętrza wprost zachwyca.
Kościół Św. Jana i Kolumna Życia
Osnabrueck, Johannisfreiheit 12
Data publikacji: 26.11.2007

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności