Kościół Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku

Gdańsk, Leśna 5/6

Brak recenzji
W 1909 roku protestanci w Oliwie zaczęli budować nowy kościół na placu przy ul. Leśnej. Dopomogła im w tym cesarzowa Eugenia, żona cesarza niemieckiego Wilhelma II. Był to kościół wotywny (dziękczynny znak) za zwycięstwo nad cesarzem Napoleonem III i Francją w 1870 roku.

Kościół jest zbudowany w stylu neogotyckim, nazywanym również gotykiem angielskim. Budowę kościoła zakończono w 1921 roku. Ostatni pastor dr. Vorwerek został wysiedlony w 1945 r.

Dom zakonny budowany był w latach 1937-38. Sala widowiskowa służyła jako kino religijne. Podczas wakacji w pokojach na piętrze mieszkali teolodzy ewangeliccy z Uniwersytetu w Berlinie. Tutaj znajdował się też urząd pobierający podatek kościelny.

Cystersi osiedlili się tutaj za pozwoleniem ks. Bp Karola M. Spletta i dzięki zezwoleniu władz Miasta Gdańska oraz władz duchownych Kościoła Ewangelickiego w Warszawie.

Kościół Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku - parafia rzymskokatolicka usytuowana przy ulicy Polanki w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Wchodzi w skład dekanatu Gdańsk Oliwa, który należy do archidiecezji gdańskiej. Prowadzą ją ojcowie Cystersi z Opactwa Ojców Cystersów w Szczyrzycu.

Msze Św. w niedziele
7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 15:00, 18:00

Często zadawane pytania dotyczące Kościół Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku

Kościół Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Leśna 5/6

podobne obiekty w pobliżu Kościół Parafii Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności