Wybudowana została w XII-XV wieku. Wielokrotnie przerabiana, podpalana i przebudowywana. Jedna z najwspanialszych na Pomorzu Zachodnim. Od 1174 roku stała się siedzibą biskupstwa pomorskiego po spaleniu katedry w Wolinie. Na uwagę zasługują wnętrza, ale także XVII-wieczne organy, a klasztorny wirydarz napawa spokojem i nakłania do kontemplacji.
Napisz opinię ...
Gość
27.09.09, 06:49
obiekt piękny i wzniosły ale pochodząc z podkarpacia mogę jedynie podziwiać zdjęcia...Natomiast szukam jakiejkolwiek wzmianki o koncercie podczas mszy 13 wrze 2009,Kompozytorem ilustracji muzycznej był Jerzy Jamiński z Krakowa.Czy jest możliwym gdzieś odtworzyć fragment chociażby tego wydarzenia muzycznego?Bardzo mi zależy
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 28.12.2007, 16:17, Stronę wyświetlono: 2529x
Do góry