Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop)

Skowronki

Brak recenzji
Kanał żeglugowy Nowy Świat na Mierzei Wiślanej – realizowany projekt połączenia drogą morską Zalewu Wiślanego z Zatoką Gdańską w obrębie terytorium Polski, mający na celu skrócenie, pogłębienie i uproszczenie morskiego szlaku na Bałtyk. Kanał skróci dotychczasową drogę przez Cieśninę Piławską (przez terytorium Rosji) na Morze Bałtyckie o ok. 100 km. Powstaje na obszarze Skowronek w województwie pomorskim.

Kanał ma mieć 1,3 km długości i 5 metrów głębokości. Umożliwi on dostęp do Elbląga statkom morskim o długości 100 metrów, szerokości 20 metrów i zanurzeniu 4 metrów. Śluza zapewni separację wód zalewu od wód pełnego morza.

Nad kanałem w szlaku drogi wojewódzkiej nr 501 mają być przerzucone dwa mosty zwodzone, których zadaniem jest zapewnienie pojazdom nieprzerwanego połączenia między obydwoma brzegami kanału. Budowie kanału ma towarzyszyć powstanie wyspy refulacyjnej o pow. 181 ha, na planie elipsy o długości osi głównych 1932 m i 1192 m. Wyspa ma mieć wysokość 2-3 m n.p.m. Na wyspę trafi grunt wybrany z Zalewu Wiślanego.

Często zadawane pytania dotyczące Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop)

Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop) znajduje się w lokalizacji Skowronki

podobne obiekty w pobliżu Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop):

atrakcje 🎡 w pobliżu Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop):

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop)

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop):

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej (przekop)

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności