KAMIENICA SCULTETUSA

LEGNICA, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 7

Brak recenzji
KAMIENICA SKULTETUSA - to renesansowa kamieniczka o trzech kontygnacjach .Górna część jej elewacji pokryta jest bogatą dekoracją sgraffitową z 1611 roku z alegorycznymi postaciami ilustrujacymi nauki wyzwolone. Dekoracja ta stanowi rzadkośc w sztuce europejskiej. Pierwotnym właścicielem kamieniczki był rektor szkoły parafii św. Piotra i Pawła - Jan Scultetus.
Obecnie kamieniczka jest siedzibą legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszczą się tu pomieszczenia biurowe. Na parterze funkcjonuje dział organizacji imprez, a od września 2006 r, również Centrum Informacji Turystycznej i Wydarzeń Sportowych. Centrum dysponuje baza danych o miescie i regionie, udziela informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, prowadzi sprzedaż widokówek i publikacji związanych z Legnicą i mpowiatem.
KAMIENICA SCULTETUSA
LEGNICA, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 7
Data publikacji: 07.12.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.