KAMIENICA SCULTETUSA

LEGNICA, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 7

Brak recenzji
KAMIENICA SKULTETUSA - to renesansowa kamieniczka o trzech kontygnacjach .Górna część jej elewacji pokryta jest bogatą dekoracją sgraffitową z 1611 roku z alegorycznymi postaciami ilustrujacymi nauki wyzwolone. Dekoracja ta stanowi rzadkośc w sztuce europejskiej. Pierwotnym właścicielem kamieniczki był rektor szkoły parafii św. Piotra i Pawła - Jan Scultetus.
Obecnie kamieniczka jest siedzibą legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszczą się tu pomieszczenia biurowe. Na parterze funkcjonuje dział organizacji imprez, a od września 2006 r, również Centrum Informacji Turystycznej i Wydarzeń Sportowych. Centrum dysponuje baza danych o miescie i regionie, udziela informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, prowadzi sprzedaż widokówek i publikacji związanych z Legnicą i mpowiatem.

Często zadawane pytania dotyczące KAMIENICA SCULTETUSA

KAMIENICA SCULTETUSA znajduje się w lokalizacji LEGNICA

LEGNICA, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 7

atrakcje 🎡 w pobliżu KAMIENICA SCULTETUSA:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu KAMIENICA SCULTETUSA

restauracje 🍽️ w pobliżu KAMIENICA SCULTETUSA:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu KAMIENICA SCULTETUSA

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu KAMIENICA SCULTETUSA:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu KAMIENICA SCULTETUSA

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności