KAMIENICA SKULTETUSA - to renesansowa kamieniczka o trzech kontygnacjach .Górna część jej elewacji pokryta jest bogatą dekoracją sgraffitową z 1611 roku z alegorycznymi postaciami ilustrujacymi nauki wyzwolone. Dekoracja ta stanowi rzadkośc w sztuce europejskiej. Pierwotnym właścicielem kamieniczki był rektor szkoły parafii św. Piotra i Pawła - Jan Scultetus.
Obecnie kamieniczka jest siedzibą legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszczą się tu pomieszczenia biurowe. Na parterze funkcjonuje dział organizacji imprez, a od września 2006 r, również Centrum Informacji Turystycznej i Wydarzeń Sportowych. Centrum dysponuje baza danych o miescie i regionie, udziela informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, prowadzi sprzedaż widokówek i publikacji związanych z Legnicą i mpowiatem.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 07.12.2007, 14:58, Stronę wyświetlono: 3146x
Do góry