KAMIENICA SCULTETUSA

LEGNICA, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 7

Brak recenzji
KAMIENICA SKULTETUSA - to renesansowa kamieniczka o trzech kontygnacjach .Górna część jej elewacji pokryta jest bogatą dekoracją sgraffitową z 1611 roku z alegorycznymi postaciami ilustrujacymi nauki wyzwolone. Dekoracja ta stanowi rzadkośc w sztuce europejskiej. Pierwotnym właścicielem kamieniczki był rektor szkoły parafii św. Piotra i Pawła - Jan Scultetus.
Obecnie kamieniczka jest siedzibą legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mieszczą się tu pomieszczenia biurowe. Na parterze funkcjonuje dział organizacji imprez, a od września 2006 r, również Centrum Informacji Turystycznej i Wydarzeń Sportowych. Centrum dysponuje baza danych o miescie i regionie, udziela informacji o wydarzeniach kulturalnych, sportowych, prowadzi sprzedaż widokówek i publikacji związanych z Legnicą i mpowiatem.
KAMIENICA SCULTETUSA
LEGNICA, NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY 7
Data publikacji: 07.12.2007

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności