Izba Drukarstwa

Lublin, Żmigród 1

Brak recenzji
Izba Drukarstwa pełni rolę małego muzeum drukarstwa, a zarazem jest ośrodkiem edukacyjnym, gdzie można zapoznać się z dawnymi technikami druku oraz poznać historię i osiągnięcia drukarstwa lubelskiego. Mieści się w pomieszczeniach dawnej, przedwojennej drukarni „Popularna”, która istniała w tym miejscu od 1932 roku. Przed II wojną światową bywali w niej m.in. Józef Czechowicz oraz Józef Łobodowski. W czasie okupacji drukowane były tu nielegalne ulotki i pisma. Na skutek donosu w marcu 1944 roku Niemcy aresztowali czternastu drukarzy „Popularnej”. Rozstrzelano ich na Majdanku 3 czerwca. Izba Pamięci Drukarstwa Polskiego została otwarta dzięki staraniom Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN”. Ośrodek przejął pomieszczenia w roku 2006 i wyremontował je, a zgromadzone tu zabytkowe maszyny drukarskie doprowadził do stanu używalności. Izba Drukarstwa obok stałej ekspozycji prezentuje wystawy czasowe oraz prowadzi warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Często zadawane pytania dotyczące Izba Drukarstwa

Izba Drukarstwa znajduje się w lokalizacji Lublin

Lublin, Żmigród 1

podobne obiekty w pobliżu Izba Drukarstwa:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Izba Drukarstwa

atrakcje 🎡 w pobliżu Izba Drukarstwa:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Izba Drukarstwa

restauracje 🍽️ w pobliżu Izba Drukarstwa:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Izba Drukarstwa

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Izba Drukarstwa:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Izba Drukarstwa

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności