Międzygórze (niem. Wölfelsgrund) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka w Sudetach Wschodnich na wysokości 570-670 m n.p.m; w dolinie u podnóża Śnieżnika. Około 700 mieszkańców. Dojazd z Bystrzycy Kłodzkiej lub Domaszkowa tylko komunikacją PKS.

W przełomie Wilczki znajduje się wodospad wysokości 22 metrów. Dawny niemiecki kurort. Dużo drewnianych i kamienno-drewnianych domów w stylu tyrolskim. W okolicy lasy bukowe, wyżej świerkowe. Liczne skałki. Do jego największych zalet należy duża ilość szlaków turystycznych, oraz kilka znanych obiektów: wodospad Wilczki, kaplica Matki Boskiej Śnieżnej oraz zapora przeciwpowodziowa.
Napisz opinię ...
Anulka
01.03.10, 11:19
miejsce jest piękne i robi wrażenie polecam
Gość
04.01.09, 04:21
świetna miejscowość idealna do zwiedzania
Gość
13.12.07, 07:39
no no ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 06.11.2007, 22:57, Stronę wyświetlono: 4794x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry