i okolice

Międzygórze

Brak recenzji
Międzygórze (niem. Wölfelsgrund) – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim, w gminie Bystrzyca Kłodzka w Sudetach Wschodnich na wysokości 570-670 m n.p.m; w dolinie u podnóża Śnieżnika. Około 700 mieszkańców. Dojazd z Bystrzycy Kłodzkiej lub Domaszkowa tylko komunikacją PKS.

W przełomie Wilczki znajduje się wodospad wysokości 22 metrów. Dawny niemiecki kurort. Dużo drewnianych i kamienno-drewnianych domów w stylu tyrolskim. W okolicy lasy bukowe, wyżej świerkowe. Liczne skałki. Do jego największych zalet należy duża ilość szlaków turystycznych, oraz kilka znanych obiektów: wodospad Wilczki, kaplica Matki Boskiej Śnieżnej oraz zapora przeciwpowodziowa.

Często zadawane pytania dotyczące i okolice

i okolice znajduje się w lokalizacji Międzygórze

Międzygórze

podobne obiekty w pobliżu i okolice:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu i okolice

atrakcje w pobliżu i okolice:

Zobacz wszystkie atrakcje w pobliżu i okolice

hotele i pensjonaty w pobliżu i okolice:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty w pobliżu i okolice

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor opinii ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności