szczyt w Tatrach Wysokich (w części słowackiej) znajdujący się w masywie Sławkowskiego Szczytu (słow.: Slavkovský štít). Przez Polaków zwany "smokowiecką Gubałówką".

Z leżącej u jego stóp miejscowości Stary Smokowiec (zob. Wysokie Tatry) kursuje kolejka ziemna. W pobliżu górnej stacji kolejki znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych, m.in. czerwonej Tatrzańskiej magistrali, a także schronisko Biliková chata (ok. 5 min.). Popularnym celem wycieczek z Hrebienoka są pobliskie wodospady Vodopády Studeného potoka (ok. 20-30 min.).

(zródło Wikipedia)
Napisz opinię ...
Gość
18.02.08, 07:15
Byłem w tym roku w tej miejscowości na nartach z dzieciakami. Jest naprawdę super. Okolicę przepiękne i malownicze. Klimat całkowicie alpejski. Sprzęt buty, narty, snowboard a nawet sanki można za nie duże pieniądze wypożyczać i są super jakości. Trasy i obiekty bardzo dobrze utrzymane. Byłem wcześniej w Zakopanem i powiem że tragedia, a Słowacja była boska. Polecam każdemu zimą ten kraj!
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 15.02.2008, 03:05, Stronę wyświetlono: 1458x
Do góry