Gościniec Zamkowy

Kończyce Małe, Staropolska 5

Brak recenzji
Pierwsza pisemna wzmianka o Kończycach Małych znajduje się w wykazie wsi płacących dziesięcinę biskupom wrocławskim z 1305 r. Przypuszczalnie już wtedy istniał we wsi dwór.

Będący właścicielami zamku w latach 1538-1656 ród Czelów z Czechowic rozbudował, zachowany w tym stanie w znacznym stopniu po dziś dzień zamek, któremu nadano renesansową formę z reprezentacyjnym arkadowym dziedzińcem.

Obecnie w zamku znajduje się Gościniec Zamkowy - restauracja, karczma i hotel. Przywrócony do dawnej świetności zamek, składa się z dwóch prostopadłych do siebie, kamienno - ceglanych, prostokątnych skrzydeł. Jest budowlą piętrową, tylko częściowo podpiwniczoną. Proste elewacje zewnętrzne podzielone są poziomym gzymsem między kondygnacjami, część okien natomiast posiada kamienne, profilowane obramienia.


Zdrożeni podróżni i stęsknieni odpoczynku, znajdą wygodne noclegi na XV-wiecznym zamku w spokojnej i malowniczej okolicy. Komfort naszych komnat, połączony z atmosferą zamku uczyni pobyt u nas, nie tylko odpoczynkiem, ale i niezapomnianym przeżyciem. Nasze pokoje w szczególny sposób łączą w sobie historyczny nastój z nowoczesnym wyposażeniem. W każdym pokoju znajduje się łazienka, TVSat i dostęp do Internetu; w apartamencie i pokoju lux w stylu retro - lodówka i wanna z hydromasażem. Do dyspozycji oddajemy ponadto solarium, a także saunę parową lub suchą.

43-410 Kończyce Małe
ul. Staropolska 5

Kontakt
Tel: +48 (32) 47 58 091
www.zamek.olzanet.pl

Często zadawane pytania dotyczące Gościniec Zamkowy

Gościniec Zamkowy znajduje się w lokalizacji Kończyce Małe

Kończyce Małe, Staropolska 5

podobne obiekty w pobliżu Gościniec Zamkowy:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Gościniec Zamkowy

atrakcje 🎡 w pobliżu Gościniec Zamkowy:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Gościniec Zamkowy

restauracje 🍽️ w pobliżu Gościniec Zamkowy:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Gościniec Zamkowy

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Gościniec Zamkowy:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Gościniec Zamkowy

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności