Zbudowany jest z różowego granitu, wysokości 3,5 metra i obwodzie około dwadzieścia metrów. Kiedyś był zdecydowanie większy, ale odłupywano z niego surowiec. Związana jest z nim legenda o pomorskim królu, którą zna każdy tamtejszy przewodnik.
Napisz opinię ...
17.07.10, 06:30
Bylibyśmy wdzięczni Michale gdybyś pomógł nam określić jego prawidłowe położenie. Skorzystaj z linku do aktualizacji danych GPS który jest dostępny na każdej stronie szczegółowej miejsca. Pozdrawiamy serdecznie.
17.07.10, 12:44
Lokalizacja wskazuje na miasto Kamień Pomorski. Warto podać lokalizację samego Głazu, gdyż jest w pewnej odległości od miasta i nie tak łatwo go znaleźć.
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 28.12.2007, 16:17, Stronę wyświetlono: 2569x
Do góry