Zwany jest także Fortem Wschodnim. Należy do jednych z fortów Świnoujścia. Położony jest na wyspie Wolin. Jest jednym z najlepiej zachowanych i najczęściej odwiedzanych przez turystow fortem artyleryjskich w Europie, istniejącym od czasów pruskich. Spotkać tam można przemiłych mieszkańców przebranych w tradycyjne pruskie stroje, którzy z chęcią opowiedzą interesującą i porywającą historię fortu, jednocześnie oprowadzając po jego terenach.
Fort Gerharda
Świnoujście, Bunkrowa
Data publikacji: 02.12.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj i skomentuj wybrane miejsce

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.