Dzwonnica na Farskiej Górze

Ciechanów, Ks. Ściegiennego 20

Brak recenzji
Neogotycka dzwonnica z 1889 r. wzniesiona została na grodzisku (Gród Ciechanów, usytuowany na tzw. "Farskiej Górze", wspominany w dokumencie mogileńskim z 1065 r.), w miejscu poprzedniej, drewnianej z XVII wieku. Budowla jest czworoboczna, oszkarpowana, z kolistymi przeźroczami i szczytami sterczynowymi. W ramach zespołu kościelnego została uznana za zabytek. Dzwonnica znajduje się w pobliżu Kościoła Farny Pw. Świętego Józefa.

Często zadawane pytania dotyczące Dzwonnica na Farskiej Górze

Dzwonnica na Farskiej Górze znajduje się w lokalizacji Ciechanów

Ciechanów, Ks. Ściegiennego 20

atrakcje 🎡 w pobliżu Dzwonnica na Farskiej Górze:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Dzwonnica na Farskiej Górze

restauracje 🍽️ w pobliżu Dzwonnica na Farskiej Górze:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności