Centrum Nauki Kopernik w Warszawie rozbudza ciekawość, pomaga w poznawaniu świata i uczeniu się. Umożliwiając samodzielne wykonywanie eksperymentów, objaśnia wiele praw rządzących naszą rzeczywistością. Jako jeden z największych w Europie interaktywnych ośrodków edukacji naukowej, Kopernik stanowi również forum wymiany doświadczeń na tematy związane nie tylko z nauką.

EKSPOZYCJA

Ekspozycja Centrum Nauki Kopernik jest podzielona na sześć interdyscyplinarnych
galerii z ponad 450 eksponatami:

Świat w ruchu - zaprasza na eksperymenty dotyczące przede wszystkim zjawiska ruchu. Tego, jak powstaje i jego konsekwencji.

Człowiek i środowisko - zajmuje się rozwojem człowieka, funkcjonowaniem jego organizmu oraz wzajemnymi oddziaływaniami ludzi i ich otoczenia.

Strefa światła
jedyna wystawa o charakterze fabularnym. Zwiedzający biorą udział w rozgrywce
między symbolicznymi światłem i ciemnością, wykonują doświadczenia  z zakresu optyki.

Korzenie cywilizacji - w galerii można zobaczyć, jak przebiegał proces rozwoju naszej cywilizacji i jaki udział w tym miały poszczególne dziedziny nauki. Jest tu także jedyny na świecie
teatr, w których aktorami są roboty.

Bzzz! – proponuje doświadczenia przygotowane z myślą o najmłodszych gościach, do sześciu lat,
którzy wszystkimi zmysłami poznają tajemnice świata.

Re: Generacja - adresatem tej wystawy jest starsza młodzież, a poszczególne eksponaty odnoszą się do problemów, z jakim stykamy się wchodząc w świat dorosłych.

Eksponaty artystyczne - znajdują się w każdej z wyżej opisanych galerii, zależnie od tego, co stanowiło inspirację ich twórców.

PLANETARIUM

Wystawy stałe to tylko część atrakcji, które oferuje Centrum Nauki Kopernik. Od 11 czerwca 2011 r.
działa Niebo Kopernika – jedno z najnowocześniejszych planetariów na świecie. Usytuowany tuż przy Wiśle budynek przypomina z zewnątrz ogromny głaz narzutowy. W jego wnętrzu kryje się m.in. sala projekcyjna ze sferycznym ekranem o 16-metrowej średnicy. Pokazy wyświetlane są z rzutników cyfrowych i projektora gwiazdowego, dającego możliwość oglądania 20 mln gwiazd. Otaczający widzów z każdej strony obraz daje złudzenie pełnego zanurzenia w wirtualnym świecie. Pokazy, dotyczące nie tylko astronomii, zostały przygotowane z myślą o widzach w różnym wieku, począwszy od przedszkolaków aż po licealistów i dorosłych.

Szczegółowe informacje o projekcjach i repertuar Planetarium
www.niebokopernika.org.pl


PARK ODKRYWCÓW

To połączenie przestrzeni rekreacyjnej i miejsca eksperymentów, pokazów i wydarzeń kulturalnych. Ulokowany wokół budynku Centrum Nauki Kopernik park ma 15 tys. m kw. powierzchni i bezpośrednio łączy się z Wisłą. Na trawnikach pomiędzy drzewami i krzewami znajdują się eksponaty i projekty artystyczne, które w nietypowy sposób wykorzystują m.in. efekty dźwiękowe i właściwości fali głosowej.

Centrum otwarte od poniedziałku do niedzieli (poza poniedziałkami technicznymi)

Szczegółowe informacje o otwarciu na stronie kalendarza CNK
http://www.kopernik.org.pl/kalendarium/

Godziny otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 17:00

Wtorek 09:00 - 17:00

Środa 09:00 - 17:00

Czwartek 09:00 - 17:00

Piątek 09:00 - 17:00

Sobota 09:00 - 17:00

Niedziela 09:00 - 17:00

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 15.04.2019, 16:23, Stronę wyświetlono: 805x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry