Brama Portowa

Szczecin

Brak recenzji
Zachowaną do dzisiaj Bramę Portową zaczęto stawiać w pierwszym roku budowy twierdzy szczecińskiej, po rozporządzeniu króla Fryderyka Wilhelma I z 21 września 1724 r. Stanęła na zewnątrz Bramy Nowej, od jej strony zachodniej. Projektantem był Holender ppłk Gerhard Cornelius van Wallrawe, a kierownikiem budowy - Hans Jźrgen Reinecke z Magdeburga. Cegłę wypalali majstrowie sprowadzeni z Liege. Ciosy z piaskowca sprowadzane były z Pirny w Saksonii. Roboty kamieniarskie wykonywał mistrz Kiefesauer. Zewnętrzne elewacje zachodnie wyrzeźbił w 1725 r. rzeźbiarz Bartolome Damart, wewnętrzne, wschodnie natomiast Meyer w 1740 r.


Często zadawane pytania dotyczące Brama Portowa

Brama Portowa znajduje się w lokalizacji Szczecin

atrakcje 🎡 w pobliżu Brama Portowa:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Brama Portowa

restauracje 🍽️ w pobliżu Brama Portowa:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Brama Portowa

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Brama Portowa:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Brama Portowa

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności