Brama zwana też Bramą Świętego Ducha, została zbudowana w I połowie XIV w. Jedna z ośmiu bram, jakie w średniowieczu broniły dostępu na teren Starego Miasta.

Zachowała widoczne elementy systemu obronnego: masywne wrota, wnękę na podnoszoną bramę oraz kszownik - otwór przez który zrzucano na atakujących kamienie i wylewano wrzątek lub gorącą kaszę.

Za kaszownikiem znajdowała się właściwa brama z masywnymi wrotami, które od strony miasta można było dodatkowo wzmocnić belkami wpuszczonymi w specjalne łożyska w murach bocznych.

Podwyższona w XV w., XVI w. i w XIX w. adaptowana na cele mieszkalne. Nazwa bramy nawiązuje do zburzonego w poł. XVII w. pobliskiego klasztoru Benedyktynek, położonego poza murami miasta.

Często zadawane pytania dotyczące Brama Klasztorna

Brama Klasztorna znajduje się w lokalizacji Toruń

Toruń, Flisacza

atrakcje 🎡 w pobliżu Brama Klasztorna:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Brama Klasztorna

restauracje 🍽️ w pobliżu Brama Klasztorna:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Brama Klasztorna

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Brama Klasztorna:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Brama Klasztorna

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności