Bazylika Św. Stefana w Budapeszcie

Budapeszt, Szt. István tér 1

Brak recenzji
Bazylika ta mieści się przy placu Św. Stefana w Peszcie. Zbudowana został w różnych stylach. Miesza się tutaj styl średniowieczny, renesansowy i barokowy. Wszystko idealnie skomponowane, uzupełnia się wzajemnie. Poświęcona została pierwszemu chrześcijańskiemu królowi Węgier, Stefanowi. Największe wrażenie robi wspaniale zdobiona kopuła z mozaiką Boga Ojca. Można ją zobaczyć z bliska wjeżdżając windą lub wchodzą po 297 stopniach tamtejszych schodów. Przy wejściu do Bazyliki zauważyć można tympanon z Maryją jako patronką tego kraju oraz węgierskimi świętymi. Zachwyca przepychem i oryginalnością.

Często zadawane pytania dotyczące Bazylika Św. Stefana w Budapeszcie

Bazylika Św. Stefana w Budapeszcie znajduje się w lokalizacji Budapeszt

Budapeszt, Szt. István tér 1

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor opinii ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności