Sokołowski Ośrodek Kultury jest samorządową instytucją kultury, działającą nieprzerwanie od 1964 roku w Sokołowie Podlaskim w województwie mazowieckim. Po 10 latach budowy siedziby, w styczniu 1964 roku, ośrodek rozpoczął pracę jako Powiatowy Dom Kultury. W roku 1975 równolegle z reformą administracyjną kraju PDK w Sokołowie Podlaskim przekształcono w Centrum Kultury i Sztuki Województwa Siedleckiego. Tę funkcję pełnił do roku 1979, od kiedy to stał się samodzielną placówką i przyjął nazwę Sokołowski Ośrodek Kultury. Od 1990 roku Sokołowski Ośrodek Kultury działa pod mecenatem samorządu miejskiego.

Misją Sokołowskiego Ośrodka Kultury jest praca na rzecz i z aktywnym udziałem lokalnej społeczności dla podnoszenia jej kompetencji kulturalnych i społecznych oraz integracji mieszkańców Sokołowa Podlaskiego i ogólnego rozwoju miasta.

Instytucja prowadzi szeroką działalność na rzecz lokalnej społeczności w zakresie upowszechniania kultury oraz promocji Sokołowa Podlaskiego poprzez działalność kulturalną. Cele statutowe SOK realizuje w ramach dwóch działów merytorycznych, nadających kierunek pracy ośrodka. Pierwszy jest to Dział Animacji
Kultury, który zajmuje się kreowaniem i realizacją projektów kulturalnych oraz organizacją imprez. Drugi to Dział Edukacji Kulturalnej, w strukturach którego działają wszystkie formy edukacyjne tj. zespoły, sekcje i kluby.

Sokołowski Ośrodek Kultury rocznie organizuje ponad 100 przedsięwzięć kulturalnych o zasięgu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. Do najważniejszych należą "Europejskie Nadbużańskie Spotkania Folklorystyczne"- Międzynarodowy Festiwal Kultur i Tradycji Krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 31.01.2013, 12:09, Stronę wyświetlono: 541x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry