Kościół w stylu neogotyckim, pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, wzniesiono w latach 1904-1913 według projektu Konstantego i Jarosława Wojciechowskich, na miejscu zniszczonego kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Kościół zbudowany jest na planie krzyża łacińskiego. Jest on murowany z cegły (układ cegieł w wątku polskim), osadzony na cokole z kamieni polnych, nietynkowany. Budowla stanowi bazylikę trójnawową z okazałą elewacją frontową i silnie rozbudowaną częścią wschodnią.

Kościół N.S.P.J. położony jest w centrum miasta w południowo-wschodniej części rynku. Wystrój wnętrza kościoła stanowi owoc późniejszej twórczości Mehoffera. Składają się na niego polichromowe witraże, obrazy i sprzęty ruchome. Mimo że powstał on w latach 1933-1936, posiada cechy , które charakteryzują wcześniejsze dzieła Mehoffera. Artysta kontynuował bowiem wypracowany wcześniej styl witrażu i polichromii także w dwudziestoleciu międzywojennym, wzbogacając go o nowe doświadczenia i spostrzeżenia.
Napisz opinię ...
Gość
06.02.10, 07:06
MOJE UKOCHANE RODZINNE MIASTO
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 19.06.2009, 16:54, Stronę wyświetlono: 4458x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry