Rynek Staromiejski jest to plac miejski w Koszalinie, w obrębie osiedla Śródmieście, spełniający funkcję przestrzeni publicznej. Wokół rynku zlokalizowane jest budownictwo usługowo-mieszkalne. Prowadzone głównie w parterach budynków usługi ukierunkowane są na handel i obsługę bankową mieszkańców.

W północnej części Rynku Staromiejskiego zlokalizowany jest pomnik Byliśmy - Jesteśmy - Będziemy. Na północnej ścianie zabudowy rynku znajduje się modernistyczny ratusz, będący siedzibą Urzędu Miejskiego w Koszalinie.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 10.01.2013, 23:01, Stronę wyświetlono: 273x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry