Plaża Sopocka ciągnie się na całej długości miasta, osiągając długość 4.3 km w obrębie administracyjnym Sopotu i zajmuje powierzchnię 26 ha.

Plaża jest przedzielona w połowie sopockim molem i od miasta odgradza ją wał piasków wydmowych dochodzących. Wydmy są naturalnym zjawiskiem powstałym na wskutek wiejących wiatrów i są miejscem rzadkiej fauny morskiej będącej pod ochroną.

Plaża Sopocka jest najszersza w swoje środkowej części i dochodzi do 110 metrów szerokości, szerokość ta jest rezultatem obecności mola, które zakłóciło naturalny ruch piasków.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 31.08.2008, 14:29, Stronę wyświetlono: 4107x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry