Pałac Kultury i Nauki najwyższy budynek w Polsce, w centrum Warszawy na placu Defilad. Wybudowany został w trzy lata i oddany do użytku w 1955. Jest dziełem radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, inspirowany jest chicagowskimi i moskiewskimi budowlami.

Architektonicznie jest mieszanką art déco, socrealizmu i polskiego historyzmu. Obecnie siedziba wielu firm oraz instytucji użyteczności publicznej.

W 2000 roku na szczycie Pałacu odsłonięty został drugi co do wielkości w Europie zegar - jego cztery tarcze mają średnice po 6 metrów. Jest to drugi najwyżej położony zegar wieżowy na świecie.

Wyskość pałacu: 237 m, liczba kondygnacji: 42
Napisz opinię ...
Gość
18.11.09, 06:10
odkąd pamiętam istniał zawsze, swojego czasu pracowałam na 19 piętrze, wspominam z łezką w oku przepiękne sale konferencyjne , znakomite , wysokie pomieszczenia biurowe, stylistyka architektoniczna uległa zmianie na przestrzeni lat, ale klasyczne wnętrza zawsze będą w cenie
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 25.09.2008, 12:50, Stronę wyświetlono: 2776x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry