Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
London Eye zwane Millenium Wheel. Jest to największa, najcięższa i najpojemniejsza tego typu konstrukcja na świecie.

London Eye przypomina koło rowerowe w dużo większej skali ma 424 m obwodu i waży aż 600 t. W przeciwieństwie do koła rowerowego "szprychy" London Eye stanowią stalowe liny a nie pręty.

Przejażdżka kołem trwa około 40 minut a całość porusza się z prędkością ok. 26 cm na sekundę. Koło napędzają silniki elektryczne o mocy około 200 KM. Po 15 min od rozpoczęcia przejażdżki pasażer znajduje się na szczycie, czyli na wysokości 135m.

Na obwodzie "Lodyńskiego Oka" zainstalowanych jest 36 kapsuł. Każda kapsuła waży 10 ton, ma około 9 m długości i może przewieźć w swoim wnętrzu 25 osób.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 03.08.2008, 19:03, Stronę wyświetlono: 2973x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry