Drewniany kościół zbudowany został przez ród rycerzy Helwigów ok. 1320 roku i czynny był do ok. 1374 roku, ale nie wiadomo, czy rozpadł się ze starości, czy były inne przyczyny (np. pożar). Wiadomo, że w latach 1402-1409 wybudowano nowy kamienny (wraz z dzwonnicą stojącą niepodal), istniejący do dziś. Nie ma informacji potwierdzających, co działo się przez ponad 30 lat, czy był inny drewniany.
Napisz opinię ...
Gość
17.08.09, 12:52
Stary kościół spłonął. Nie wiem kto zamieścił tak nierzetelne informacje , ale wypadało by najpierw troszkę poczytać a nie szerzyć dezinformację. ( np na stronie kurii rzeszowskiej bądź gminy Kołaczyce czy książki o dziejach wsi Bieździedza) Warto dodać ,że jest to najstarszy kościół we wspomnianej już kurii Rzeszowskiej ( zabytkowy).
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 05.08.2009, 14:16, Stronę wyświetlono: 2187x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry