Stworzony przez nas od podstaw, wraz z Ministerstwem Zdrowia, wzorzec medyczno-neurorehabilitacyjny i prawno-organizacyjny dla dzieci przebywających w śpiączce w Fazie B.
Klinika powstała dzięki staraniom wielu firm, instytucji, urzędów, indywidualnych darczyńców, ale przede wszystkim dzięki ludziom o dobrym sercu. Każda złotówka, każdy SMS ze wsparciem, każda wpłata, każde dobre słowo i każda pomoc była dla fundacji bardzo ważna.

Fundacja uzyskała wsparcie finansowe ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, złożony w ramach Priorytetu VII "Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego", w ramach Działania 7.1 "Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia", jak również od Fundacji Polsat, TVN i WOŚP.

"Budzik" to budynek o 4 poziomach, 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni użytkowej 1600 m2. Koszt budowy obiektu wyniósł 17 mln złotych + 3 mln złotych koszt wyposażenia medycznego, co stanowi łączną kwotę 20 mln złotych.

Projekt kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Powstaje klinika na 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do jednoczesnej hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu. Nowa klinika połączona jest łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.

Pacjentami Kliniki Budzik będą dzieci po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM, przekazywane będą do kliniki "Budzik". Dzieci powinny być w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej. Będą przebywały w klinice do 15 miesięcy od urazu.


7 grudnia 2012 oficjalne i uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce kliniki "Budzik" dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, dedykowanej Janowi Pawłowi II.

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 07.12.2012, 13:36, Stronę wyświetlono: 913x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Ludovico Einaudi
piątek 02 czerwiec 201721:00
Opera Leśna, Sopot
Sopot, Moniuszki 12
Klub Sfinksa
Sopot, Obrońców Warszawy 17
SeaZone Music & Conference: SeaZone Nocą
czwartek 08 czerwiec 201700:00
Sopot
Sopot
SeaZone Music & Conference: SeaZone Nocą
czwartek 08 czerwiec 201700:00
Sopot
Sopot
Opera Leśna, Sopot
Sopot, Moniuszki 12
Do góry