Dawno, dawno temu pewien jegomość, Franciszek Foltyn, wygrał w karty milion cegieł… Podrapał się po głowie, przespał się z „problemem” i doszedł do wniosku, że wybuduje fabrykę zajmującą się produkcją kołków do butów ... oraz ... osłon do przewodów elektrycznych, co pewnie w ówczesnych czasach było jednym ze szczytów techniki.
Po I Wojnie Światowej budynek stał się młynem. Mielił i walcował zboże na mąkę, przetrwał kolejną wojnę, a każda z jego miliona cegieł mogłaby opowiedzieć inną historię. Wydawało się, że jego kres dobiegł końca wraz początkiem lat 90 XX wieku. Stał sobie opuszczony z zakurzonymi maszynami, wybitymi szybami właściwie bez żadnych szans na nowe życie.
Aż do momentu kiedy przed drzwiami młyna stanął Jacek. Osoba, która dostrzegła w okazałym i podupadłym budynku olbrzymie możliwości. Nie musiał jak Franciszek Foltyn drapać się po głowie, obrócił się na pięcie, a swe kroki skierował prosto do ówczesnego właściciela młyna.
W ten sposób została otwarta nowa karta w historii tego budynku, który pracownicy nazywają po prostu Młynem Jacka, a dla Państwa to MŁYN JACKA Hotel & Spa. Może kiedyś ... Jacek i jego milion cegieł opowie Wam jedną ze swoich niezapomnianych historii….
Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 24.08.2012, 15:57, Stronę wyświetlono: 527x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry