Pan Antoni Hawełka - zapoczątkował historię restauracji, która mieści się w Krakowie w Rynku Głównym. Urodził się to 17 stycznia 1840 roku w Kętach na Morawach.
Do Krakowa przybył w czasach autonomii Galicyjskiej. Terminował jako pomocnik handlowy w krakowskich firmach; był między innymi dysponentem słynnej firmy J. Wentzla.

Spadkobiercy tradycji Hawełki nie spoczywają na laurach. Dziś w Krakowie przy ulicy Sławkowskiej działają dwa kolejne lokale należące do spółki Hawełka: ZAPIECEK i restauracja MIÓD I WINO.

Kontakt
Napisz opinię ...
03.09.13, 06:39
Jedzenie bardzo dobre, moge ocenić jak najbardziej pozytywnie jeśli chodzi o restaucję jako miejsce na organizację imprez rodzinnych, całości dopełniała naprawdę solidna obsługa i wsszystko było tak jak ustaliliśmy :)
02.07.13, 06:35
Super catering, zdecydowanie polecam jeśli ktoś szuka cateringu na imprezę firmową czy rodzinną, nasza firma korzystała i bardzo sobie chwalimy, świetne jedzenie z bardzo miłą obsługą, terminową dostawą, dowód, odbiór, cena taka jak ustalona bez komplikacji, naprawdę super sprawa, jedzenia była na dodatek dużo!
03.06.13, 07:15
Restauracja pierwsza klasa :) Byłem na weselu organizowanym w Hawełce na Wiejskiej i wyszło super, młodzi wiem, że też byli zadowoleni, jedzenie było wyśmienite, do tego naprawdę fajna obsługa i oczywiście świetnie udekorowana sala!
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 14.05.2013, 19:45, Stronę wyświetlono: 521x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry