Galeria mieści się w byłej pracowni rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego, zmarłego w roku 1964. Od roku 1968 istniała tu Galeria Rzeźby.W czasach, gdy galerię prowadziła Ewa Golik, przeważały tu działania przestrzenne, instalacje i sztuka pojęciowa. Wystawiano prace m.in. Włodzimierza Borowskiego, Koji Kamoji, Edwarda Krasińskiego, Ryszarda Ługowskiego, Waldemara Petryka. W 1996 roku kierownikiem galerii został artysta rzeźbiarz Dariusz Kowalski, który preferował prezentację rzeźby w tradycyjnym rozumieniu tego słowa.

Od początku 2001 roku galeria funkcjonuje pod obecną nazwą w nowej formule organizacyjnej - w strukturze Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki . Obecnie realizowany program obejmuje rzeźbę, instalację, sztukę obiektu, malarstwo oraz fotografię. Galeria nastawiona jest na nowatorskie poszukiwania i eksperymentalne dokonania w sferze przestrzeni współczesnych artystów z Polski i zagranicy.

Galeria prowadzi również działalność edukacyjną - odbywają się spotkania autorskie, wykłady problemowe prowadzone przez historyków sztuki i kuratorów.
Galeria dysponuje dwoma pomieszczeniami ekspozycyjnymi - główną salą oraz mniejszą, znaną pod odrębną nazwą Galeria "Kuchnia", która nastawiona jest głównie na promocję młodych twórców.

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11:00 - 17:00

Wtorek 11:00 - 17:00

Środa 11:00 - 17:00

Czwartek 13:00 - 19:00

Piątek 11:00 - 17:00

Sobota 11:00 - 15:00

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 12.12.2012, 12:57, Stronę wyświetlono: 343x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry