Powstała w 1985 roku jako instytucja Stołecznego Biura Wystaw Artystycznych. W 2001 roku włączona została do nowo powstałego Mazowieckiego Centrum Kultury i sztuki i tak funkcjonuje do chwili obecnej. Podobnie jak inne galerie MCKiS, a więc Foksal, XX1, Pokaz i Elektor, TEST jest galerią o charakterze autorskim. Pozwala to na dobór artystów, których prace kształtują wizerunek miejsca promującego sztukę różnorodną.

Galeria jest otwarta na różne formy twórczości i prezentuje prace artystów zarówno znanych i uznanych, jak i młodych adeptów sztuki, dla których nasze wystawy bywają pierwszym testem na ich artystycznej drodze. Pokazywane są prace artystów ze środowiska warszawskiego, ale również z całego kraju i z zagranicy. Najczęściej prezentowaną dziedziną sztuki jest malarstwo, ale odbywają się tu także pokazy grafiki, rysunku, a także innych form twórczości, w tym instalacje, filmy, performance, assamblage, projektowanie graficzne i inne.

W ciągu ostatnich lat w galerii TEST swoje prace wystawiali tej klasy artyści jak Józef Szajna – malarstwo, rysunek, collage; Jan Świdziński – sztuka kontekstualna, film; Maria Łuszczkiewicz - Jastrzębska - rysunek, grafika i film, Henryk Chyliński – malarstwo i znak graficzny, Grzegorz Rogala - media elektroniczne. Nie zabrakło również artystów średniego pokolenia i zupełnie młodych. Galeria prezentowała cykl wystaw „Mistrz i uczeń”, a w ramach tego cyklu m.in. malarstwo Mariana Czapli, Andrzeja Rysińskiego i Tomasza Milanowskiego.

Jednym z ważniejszych zobowiązań Galerii TEST jest praca z młodzieżą i edukacja wrażliwego odbiorcy, sympatyka sztuki współczesnej. Oprócz spotkań na temat teorii i historii sztuki organizujemy warsztaty, podczas których młodzież aktywnie uczestniczy w procesie tworzenia obiektów artystycznych.


Godziny otwarcia

Wtorek 11:00 - 17:00

Środa 11:00 - 17:00

Czwartek 11:00 - 19:00

Piątek 11:00 - 17:00

Sobota 11:00 - 15:00

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 17.01.2013, 11:59, Stronę wyświetlono: 355x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry