Stojąc w obliczu faktu iż to właśnie Wrocław, a nie inne polskie miasto zostało wytypowane na Europejską Stolicę Kultury 2016, niejednokrotnie zastanawialiśmy się jak wykorzystać tą sytuację. Nie chcemy jednak dołączyć do tych, którzy (czyniąc zresztą słusznie) "obrzucili miasto różami."

Myślimy raczej o tym, jak opowiedzieć o tych niechcianych podwórkach i placach, za które miastu nie należą się jeszcze gratulacje.

W tych ciemnych miejscach ranne od kul Festung Breslau mury kamienic, a także słynne sklepy monopolowe pokazują życie miasta, które powoli przechodzi w zapomnienie.

Wszystko po to, aby po drugiej stronie - cukierkowe i lukrowane fasady ścigając się w kolorycie, dziwią się, że "ciągle większość nie ma na sobie fraka" (Koniec świata w Breslau)

Projekt, związany z kulturalną rewitalizacją Nadodrza stanowić ma, nie tylko hołd dla tamtych już minionych czasów, czy dla samej twórczości zespołu, ale też odnieść się do zmian, które dotykają otoczenie jego mieszkańców...

...Podobno rewitalizacja jest już zauważalna gołym okiem...


Godziny otwarcia
Poniedziałek-Niedziela: 11:00-15:00

Kontakt
Tel. +48 889044867
email: miejscedlasztuki@gmail.com
www: http://miejscedlasztuki.blogspot.com/
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 16.05.2012, 15:54, Stronę wyświetlono: 297x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry