Wedlowska czekolada ma już blisko 160 lat. Już w 1851 Karol Wedel założył przy ulicy Miodowej w Warszawie swoją pierwszą Fabrykę. Jego przysmaki podbiły serca mieszkańców stolicy, i nie tylko jako rzadkie i niezwykle cenne.

Ulica Miodowa, na której mieściła się niegdyś pierwsza fabryka Wedla, jest dziś malowniczym, odrestaurowanym po wojnie miejscem w Warszawie, gdzie warto przejść się z tabliczką naszej czekolady na sobotni spacer.

Obecnie Wedel jest częścią Grupy LOTTE jednej z najsilniejszych światowych firm z branży słodyczy. W Polsce już od 160 lat Wedel jest najbliższą sercu marką wielu Polaków ceniących sobie tradycje oraz wspaniały smak.
Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 09.05.2013, 22:44, Stronę wyświetlono: 501x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry