"Domek Kata" - kamienica gotycka z XV w. - obecnie siedziba Teatru Propozycji "Dialog" (od 1964 r.). Stanowisko kata w średniowiecznym Koszalinie funkcjonuje od 1464 r. Egzekucje przeprowadzano na tzw. Górze Wisielców (przedłużenie ul. Dąbrowskiego) i na rynku miejskim. Ostatni raz kat wypełnił swoją powinność wobec miasta w 1893 r., ale w kamienicy mieszkał do lat 30. XX w. Wpisany do rejestru zabytków pod nr 104 dn. 24.08.1956 r.

Dzisiejszy "Dialog" i jego siedziba, to szczególne miejsce na kulturalnej mapie regionu i miasta Koszalina.

"Dialog" to również miejsce spotkań autorskich, miejsce dyskusji i wymiany różnorodnych myśli i poglądów. To miejsce, w którym w ramach autorskiego cyklu "Dialogi o kulturze", rozpoczęliśmy poważną publiczną dyskusję z pierwszoplanowymi postaciami polskiej kultury.

Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 23.10.2012, 18:53, Stronę wyświetlono: 566x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry